Primavera  Furniture

Primavera Furniture Sp. z o. o.

Primavera Furniture Sp. z o. o. to producent luksusowych mebli tapicerowanych, stylowych mebli do salonu i ogrodu. Przedsiębiorstwo należy do największych pracodawców w regionie.

ZADANIE:
Do naszych zadań należało wykonanie projektu i dostarczenie opraw oświetleniowych hali produkcyjnej, hal magazynowych, strefy kontroli jakości oraz części komunikacyjnej i socjalnej. W strefie lakierowania należało zastosować oświetlenie przeciwwybuchowe. Oprawy musiały być odporne na kurz i pył.
Produkcja mebli tapicerowanych wymaga dokładności i precyzji. Musieliśmy oświetlić stanowiska pracy w taki sposób, aby pracownicy, w sposób bezpieczny i komfortowy wykonywali elementy tapicerskie. Stanowiska Kontroli Jakości wymagały dobrego dobrania barwy oraz natężenie światła.

Rozwiązanie:
Przed przystąpieniem do wykonania projektu przeprowadziliśmy szczegółowy audyt. Braliśmy czynny udział w spotkaniach roboczych z inwestorem, architektami i wykonawcami technicznymi. Realizacja projektu oświetleniowego objęta była nadzorem autorskim. Sytuacja rozwijała się dynamicznie ;)

Aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo i wysoki komfort pracy zastosowaliśmy oprawę o niskim współczynniku olśnienia.
Kurz, pył i inne zanieczyszczenia to zjawiska związany z produkcją mebli, które wpływają na żywotność oświetlenia dlatego zastosowaliśmy oprawy o wysokim współczynniku szczelności, których konstrukcja obudowy zapobiega osadzaniu się wszelkich zanieczyszczeń. W oprawach hermetycznych zastosowaliśmy poliuretanowe uszczelki wylewane bezpośrednio co zapewni czystą optykę na długie lata.


WYNIK:
Dostarczyliśmy ponad 600 opraw oświetleniowych.

- hermetyczne oprawy wyposażone są w poliuretanowe uszczelki wylane bezpośrednio to czysta optyka oprawy oświetleniowej na długie lata,
- oświetlenie nie męczą wzroku pracowników to lepsza wydajność, komfort i bezpieczeństwo pracy.
- sterowanie oświetleniem + świetlik centralny to oszczędność dla inwestora
- wygodny montaż to mniejsze koszty eksploatacyjne.
- dobrze dobrane parametry oprawy to właściwa równomierność oświetlenia i wiernie odzwierciedlenie kolorów,

Image