Pepsi Co

PepsiCo

PepsiCo to największy w Rosji producent produktów spożywczych. To ponad 40 zakładów produkcyjnych i 60 centrów dystrybucyjnych. PepsiCo w Timaszewsku (Krasnodar, Rosja) to zakład, w którym produkowana jest żywność dla dzieci oraz przetwory mleczne. Powierzchnia zakładu produkcyjnego wynosi ponad 6000m2 a w ciągu doby produkowana jest ponad 725 ton żywności.

Zadanie:
Do naszych zadań należało opracowanie systemu oświetlenia hal produkcyjnych, śluz wewnętrznych, czystych pomieszczeń przejściowych, części socjalnej oraz oświetlenie architektoniczne. Priorytetowym założeniem projektu oświetlenia było spełnienie restrykcyjnych norm obowiązujących w przemyśle spożywczym. Oprawy oświetleniowe użyte na halach produkcyjnych musiały być odporne na działanie środków czyszczących o odczynie słabozasadowym. Wymogiem klienta było ograniczenie kosztów zużycia energii, wysoka jakość światła i bezawaryjne działanie systemu oświetleniowego.

Zadanie szczegółowe:
- oprawa szczelna przemysłowa o optyce światła pośredniego,
- szyba laminowana dedykowana do użytku w zakładach produkcji żywności,
- oprawy użyte na halach produkcyjnych muszą być odporne na działanie środków czyszczących o odczynie słabozasadowym.

Rozwiązanie:
Opracowaliśmy projekt oświetlenia z uwzględnieniem specyfiki produkcji i przeznaczenie każdego z pomieszczeń.
Aby zapobiec przedostaniu się odłamków szkła do produktów spożywczych (w razie ewentualnego uszkodzenia oprawy) zastosowaliśmy oprawy z szybami laminowanymi. Oprawa zbudowana jest z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie środków czyszczących o odczynie słabozasadowym.
Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo pracy na hali produkcyjnej zastosowaliśmy oprawy o niskim współczynniku olśnienia. Zadbaliśmy również o zachowanie równomiernego oświetlenia hali.

Wynik:
Wybrane przez nas oświetlenie przemysłowe zapewnia bezpieczeństwo produkcji spożywczej. Najwyższej jakości materiały, jakie wykorzystano do budowy opraw, odporne są na działanie specjalistycznych środków czyszczących.
Odpowiednio dobrane parametry opraw wykorzystanych na halach prezmysłowych podnoszą efektywność pracy, ograniczają olśnienie, wpływają na wzrost bezpieczeństwa.
W części socjalnej zadbaliśmy o przyjemną atmosferę i poczucie komfortu pracowników.
Iluminacja zewnętrzna budynku eksponuje go, podkreśla walory estetyczne.

Image