Stacja metra  Karlsplatz

Stacja metra Karlsplatz (Stachus)
w Monachium

Stacja metra Karlsplatz (Stachus) w Monachium to stacja z której, tylko w ciągu weekendu korzysta około 1 mln pasażerów.
.

ZADANIE:
Wymiana opraw systemie 1:1 w istniejącej konstrukcji sufitu, z wykorzystaniem istniejących tras kablowych.
Wymogi inwestora dotyczące oprawy oświetleniowej: źródło o wysokiej odporności na kurz i pył, komora zasilania o wysokiej skuteczności chłodzenia, szybki montaż, możliwość wymiany źródła światła we własnym zakresie.

Zadanie, jakie przed nami postawiono dotyczyło modernizacji oświetlenia ciągu komunikacyjnego w galerii handlowej stacji metra z wykorzystaniem istniejących tras kablowych, a co za tym idzie montaż opraw oświetleniowych w istniejących punktach 1:1. Duży potok pasażerów korzystających z ciągów komunikacyjnych stacji metra wpływa na wzmożone zakurzenie części optycznej oświetlenia w związku z tym oprawa musiała charakteryzować się wysoką szczelnością i skutecznym odprowadzaniem ciepła. Podstawowym założeniem klienta był łatwy montaż oprawy oświetleniowej oraz możliwość wymiany źródła światła przez ekipę instalatorską na miejscu.

Rozwiązanie:
Przygotowaliśmy i zrealizowaliśmy projekt, w którym zastosowaliśmy oprawy ze źródłem światła o szczelności IP65, komorze zasilania IP20. Parametry te mają zapewnić jak najdłuższe działanie części optycznej oprawy. Aby zapewnić najskuteczniejsze odprowadzanie ciepła, wykonaliśmy dodatkowe otwory wentylacyjne. Zmodyfikowaliśmy konstrukcję oprawy tak, aby umożliwić wymianę źródła światła we własnym zakresie.

Przed otrzymaniem zamówienia przeprowadziliśmy temperaturowe testy laboratoryjne oraz ponad dwuletnie testy na obiekcie.


WYNIK:
W wyniku modernizacji oświetlenia doświetliliśmy ciągi komunikacyjne, co pozytywnie wpłynęło na wzrost bezpieczeństwa pasażerów korzystających z tej stacji metra.

Dzięki zastosowaniu opraw najnowszej generacji, zużycie energii spadło dwukrotnie w porównaniu do opraw poprzedniej generacji.

Image