Astra Zeneca

AstraZeneca

AstraZeneca to światowy lider na rynku farmaceutycznym ukierunkowana na badania, rozwój i produkcję leków na najważniejsze choroby (onkologiczne, diabetologiczne, pulmologiczne, kardiologiczne i inne). 

ZADANIE:
Do naszych zadań należało opracowanie systemu oświetlenia powierzchni czystych. Priorytetowym założeniem projektu oświetlenia było spełnienie restrykcyjnych norm obowiązujących w przemyśle farmaceutycznym. Oprawy oświetleniowe użyte na halach produkcyjnych musiały być otwierane od góry. Wymogiem klienta było ograniczenie kosztów zużycia energii, wysoka jakość światła i bezawaryjne działanie systemu oświetleniowego.

Zadanie specjalne:
- oprawa szczelna z możliwością serwisowania z poziomu sufitu technicznego (oprawa szczelna otwierana od góry).

Rozwiązanie:
Opracowaliśmy projekt oświetlenia z uwzględnieniem specyfiki produkcji i przeznaczeniem każdego z pomieszczeń.
Aby umożliwić serwisowanie oprawy z poziomu sufitu technicznego, zastosowaliśmy oprawy otwierane od góry o wysokim stopniu szczelności.
Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo pracy na hali produkcyjnej zastosowaliśmy oprawy o niskim współczynniku olśnienia. Zadbaliśmy również o zachowanie równomiernego oświetlenia hali.


WYNIK:
Wybrane przez nas oświetlenie przemysłowe spełnia wymogi techniczne zleceniodawcy oraz charakteryzują się wysoką energooszczędnością.
Odpowiednio dobrane parametry opraw podnoszą efektywność pracy, ograniczają olśnienie, wpływają na wzrost bezpieczeństwa pracy.

Image