Trotec maszyny laserowe

Trotec Laser Polska

Trotec Laser Polska to światowy lider technologii laserowej (projektowanie, wytwarzanie i sprzedaż systemów laserowych wykorzystywanych do cięcia, grawerowania i znakowania). Grupa Trotec to międzynarodowa firma obejmująca siedemnaście spółek zależnych i obsługująca klientów z ponad 90 krajów. 

ZADANIE:
Naszym zadaniem było opracowanie projektu oświetlenia showroomu oraz modernizacji oświetlenia pomieszczeń biurowych wraz z częścią socjalną. Modernizacja oświetlenia miała na celu obniżenia kosztów energii elektrycznej i poprawę jakości oświetlenia.
Poprzez oświetlenie showroomu mieliśmy zaakcentować maszyny laserowe wykorzystywane do cięcia, grawerowania i znakowania rożnych powierzchni oraz podkreślić kunszt i precyzję wykonania wyrobów rękodzielniczych i przedmiotów użytkowych.

ROZWIĄZANIE:
Pracę rozpoczęliśmy od przeprowadzenia audytu, na podstawie którego przygotowaliśmy projekt oświetleniowy zakładający montaż opraw LED w istniejących punktach świetlnych (w tzw. systemie 1:1). Na życzenie klienta zastosowaliśmy oprawy o barwie ciepłej (3000K) o optyce gwarantującej optymalne oświetlenie w polu pracy.
W showroomie zastosowaliśmy szyny prądowe z reflektorami oraz panele LED. Za pomocą reflektorów zaakcentowaliśmy maszyny laserowe wykorzystywane do cięcia, grawerowania i znakowania rożnych powierzchni oraz misterię, wykonanych za pomocą tych maszyn, przedmiotów użytkowych i rękodzieła.


WYNIK:
Uzyskaliśmy:

- dzięki prawidłowo dobranym oprawom obniżyliśmy znacząco koszty zużycia energii elektrycznej,
- uzyskaliśmy sprzyjającą pracy przestrzeń,
- dzięki zastosowaniu reflektorów o właściwej optyce zaakcentowaliśmy maszyny laserowe i podkreśliliśmy trójwymiarowość produktów wykonanych za pomocą tych maszyn.

Image